Program

Február 5. (kedd)
9.00-10.15
Regisztráció
9.30-10.15
Kávészünet
10.15-10.20
Konferencia megnyitó
Orovecz László (OMBKE KFVSZ), Marton Zsombor (MOL Nyrt.)
1. Blokk
Levezető elnök: Orovecz László
10.20-10.40
Energiastruktúra változása, hazai energiapolitika aktuális kérdései
Holoda Attila (Aurora Energy Kft.)
10.40-11.00
Integrált mező menedzsment mint eszköz az érett mezők kitermelési teljesítményének fokozására
Dino Dadić (INA)
11.00-11.20
Lehetséges-e gazdaságilag is életképes barnamezős fejlesztés a hazai olajmezőkön? – Néhány tipp az előrelépéshez
Szelényi János (MOL Nyrt.)
11.20-11.40
3D szeizmikus mélységmigráció (3D PSDM) – részletgazdag képalkotás a Pannon-medencében
Kónya Bence (GEOINFORM Kft.)
11.40-12.00
Sikeresen alkalmazott kutatási/termelési módszerek régóta művelés alatt álló régiókban
Tóth Dániel (TDE ITS Kft.)
12.00-14.00
Ebéd
2. Blokk
Levezető elnök: Dr. Holoda Attila (Aurora Energy Kft.)
14.00-14.20
Érett mezők érett kútjainak vizsgálata, kritikus kutak
Kunkli Imre (MOL Nyrt.)
14.20-14.40
Kútmunkálatok az érett mezők megfiatalítására
Székely Zoltán Péter (MOL Nyrt.)
14.40-15.00
A hidraulikus rétegrepesztés alkalmazásának lehetőségei és eredményei érett szénhidrogén mezőkben
Timák Attila (MOL Nyrt.) – Hegedüs Csaba (MOL Nyrt.)
15.00-15.20
Termelés optimalizálási erőfeszítések az érett mezők termelésének fenntartása érdekében – Magyarországi WWO és hidraulikus rétegrepesztési beavatkozás fő tevékenységének és eredményeinek áttekintése 2016-tól napjainkig
Pákozdi Gábor (MOL Nyrt.)
15.20-15.40
Új technológiák a MOL Csoport fúrási és kútmunkálati tevékenységében
Szládovics Dezső (MOL Nyrt.)
15.40-16.10
Kávészünet
3. Blokk
Levezető elnök: Szládovics Dezső
16.10-16.30
Anyagmérleg számítás kihívásai és bizonytalanságai a rezervoármechanikai újraértékelés során
Lővei Andrea (ME AFKI)
16.30-16.50
Tapasztalatok egy 70 éves orosz mezőről
Nemes István (MOL Nyrt.)
16.50-17.10
Szandaszőlős gázmező fejlesztési lehetősége – Egy felhagyott gázmező újra gondolva
Palásthy György (O&GD Central Kft.) – Szabó Levente (O&GD Central Kft.)
17.10-17.30
Egy nagy mező újraélesztése CO2-gázsapkás EOR műveléssel
Ferincz György (MOL Nyrt.)
19.00
Vacsora
Február 6. (szerda)
4. Blokk
Levezető elnök: Dr. Szabó György (TDE ITS Kft.)
9.00-9.20
Művelési tervek újraértékelési és adatbázis optimalizálási folyamatok fejlesztése a Magyar Földgáztároló Zrt-nél
Mérő Tamás (MFGT Zrt.)
9.20-9.40
Vízvár mezőfejlesztés
Bella Zoltán (MOL Nyrt.)
9.40-10.00
Nagy mezők árnyékában
Török László – Árvai Lajos – Barabás Tibor (MOL Nyrt.)
10.00-10.20
Felhagyott kutak újranyithatóságának és humánbiztonsági szempontú értékelése
Dr. Zákányiné Dr. Mészáros Renáta (ME AFKI)
10.20–10.40
Magyarországi lítium kitermelési lehetőség egy érett olajmezőben – a LIFE (Lithium For Energy) projekt
Nagy – Korodi István és tsai (MOL Nyrt.)
10.40-11.10
Kávészünet
5. Blokk
Levezető elnök: id. Ősz Árpád (OMBKE KFVSZ)
11.10-11.30
Fúrólyuk deformációk értelmezése a szelvényezés adatainak korszerű kiértékelésével
Dr. Kovácsné Federer Gabriella (ME KFI)
11.30-11.50
A nyomáskülönbség okozta szerszámmegszorulás megelőzése és elhárítása vízszintes kutakban
Csorba Gergely (TDE ITS Kft.)
11.50-12.10
Homokkő mintákon végzett kiszűrődési folyamatok vizsgálata rétegkörülmények között
Varga Gyula Gábor (ME AFKI)
12.10-12.30
Jövőkép a hazai termelésben
Homonnay Ádám (MOL Nyrt.)
12.30-12.40
Zárszó
Homonnay Ádám (MOL Nyrt.), Orovecz László (OMBKE KFVSZ)
12.40
Ebéd